Kategorie

Kontaktujte nás

Shandong Renfeng speciální materiály Co., Ltd

Přidat: No.1 Renfeng Road, Qifeng, Huantai, Zibo, Shandong, Čína 256407

Tel: 86-533-8690983/8688836

Fax: 86-533-8690158

E-mail:ZPF@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

Web:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

Jak používat filtrační papír dělá chemické pokusy

- Oct 09, 2015 -

Vnější filtrační papír vedle filtrování, často byl použit v dalších experimentech, jako petrolej pro papírový filtr sací povrch draslíku, sodíku, použít filtrační papír jako nosič plamen reakce, filtračním papírem laminované buňce experimenty, sprej barevné reakce s papírkem s filtračním papírem, a tak dále. Následující citovat několik inovativní, reprezentativní příklady:


1, reakce mezi sodíku a vody


1.1 operace


Vezměte do Petriho misky, do 1/2 objemu vody, přidáme několik kapek roztoku fenolftaleinu, opatrně snížit Kruhové filtrační papír zaslán na povrchu, pomocí pinzety fazole velikosti zrn kovu sodíku, po odstranění paliva na vlhký filtrační papír a pokrývají velké kádinky. Protože neumí plavat sodný na filtrační papír, jejich reakce je snadné hromadit, sodný lze vidět na filtrační papír, rozplýval se míč, a po krátký okamžik a dát žlutý plamen a produkuje hodně bílý kouř (produkt je světle žlutá peroxid sodný, když skutečná pozorování barvy, kouř je bílý), červený gradient filtr pod vodou řešení.


1.2 detaily


(1) filtr nemůže být ponořeny ve vodě, může plavat na vodě, nebo sodného nehoří.


(2) draslíku kovů reaguje s vodou lze použít také tyto metody.


(3) na mokré filtrační papír reakce sodíku a žádné částice sodný plavání kolem fenomén channeling a šplouchnutí, což naznačuje, že změny v reakčních podmínek způsobují jevů změn.


(4) experiment má výhodu: jevy v reakci mezi sodíku a vody pouze nevidí, ale také lze pozorovat jev experimentu sodného spalování vzduchu experimentálně zvýšení bezpečnosti a znečištění free.


Related Products